Osocze bogatopłytkowe PRP – eliksir młodości dostępny dla każdego

Osocze bogatopłytkowe PRP
Valerie Elash z Unsplash

Czy wiesz, że istnieje zabieg, który sprawi, że Twoja skóra wyraźnie odmłodnieje? Czy chcesz pozbyć się zmarszczek, „kurzych łapek” i bruzd? W takim razie terapia osoczem bogatopłytkowym PRP jest dla Ciebie!

Na czym to polega?

Płytki krwi są naturalnie występującym w niej składnikiem, który odgrywa istotną rolę w procesie gojenia się i regeneracji tkanek. Osocze bogatopłytkowe to koncentrat małej objętości, który zawiera kilkakrotnie więcej płytek krwi niż krew bazowa pacjenta. PRP stymuluje powstawanie nowego kolagenu i poprawia ukrwienie tkanek, dzięki czemu skutecznie zapobiega starzeniu się skóry. Wykonywany w Klinice Esteticmed zabieg przeprowadzany jest przez najlepszych specjalistów, czego efektem jest wyraźnie młodsza i zregenerowana skóra.

Jak przebiega zabieg?

Na początku mała próbka krwi pacjenta jest przetwarzana przy użyciu specjalistycznego sprzętu medycznego. Celem tej procedury jest wyodrębnienie z preparatu plazmy bogatopłytkowej, z której następnie przygotowuje się unikalne PRP. Przyrządzony w ten sposób „eliksir młodości” (zawierający czynniki wzrostu) jest wstrzykiwany punktowo w te obszary, które wymagają rewitalizacji (zazwyczaj jest to skóra twarzy, szyi, dekoltu czy rąk, a więc tych miejsc, których wygląd może najłatwiej zdradzić nasz wiek) – tłumaczą specjaliści z Kliniki Esteticmed.

PRP zawiera bardzo dużo czynników wzrostu, dzięki czemu pobudza procesy odnowy tkanek. To uznany na całym świecie, czerpiący z doświadczeń medycyny regeneracyjnej sposób naturalnego wsparcia organizmu w procesie walki w upływającym czasem.

Każdy wykonywany w Klinice Esteticmed zabieg składa się z 3 etapów: pierwszym z nich jest wspomniane już pobranie krwi od pacjenta (krew do badania pobierana jest z żyły). Pacjent, który zgłasza się na pobranie krwi nie musi być na czczo, u osób szczególnie wrażliwych zabieg ten wykonywany jest w pozycji leżącej (u pozostałych w pozycji siedzącej).

Etap II polega na umieszczeniu pobranego wcześniej materiału w specjalnym separatorze służącym do otrzymywania PRP. Następnie materiał ten jest wirowany w wirówce laboratoryjnej. Po zakończeniu procedury mającej na celu otrzymanie koncentratu osocza bogatopłytkowego następuje jego podanie. Iniekcja otrzymanego osocza może zostać przeprowadzona z zastosowaniem klasycznej mezoterapii, bądź też liniowo wzdłuż zmarszczek czy fałdów skóry.

Zabieg trwa od 20 minut do jednej godziny.

Czy zabieg jest bezpieczny?

Bezpieczeństwo zabiegu wynika z zastosowania własnej tkanki pacjenta, co eliminuje ryzyko pojawienia się działań niepożądanych czy reakcji alergicznych.

Jakie są wskazania do przeprowadzenia zabiegu z użyciem osocza bogatopłytkowego?

Przeprowadzenie tego zabiegu zaleca się, gdy:

-na skórze widoczne są pierwsze oznaki starzenia się, tj., gdy pojawiają się na niej bruzdy, zmarszczki, „kurze łapki”, etc.,

-skóra jest zapadnięta, zmęczona, wysuszona, napięta,

-skóra ma nierównomierny koloryt,

-chcemy pozbyć się blizn,

-zależy nam na tym, by nasza skóra szybciej się regenerowała.

Warto wiedzieć, że osocze bogatopłytkowe pobudza proces regeneracji tkanek i stymuluje fibroblasty do wytwarzania nowego kolagenu. Czynniki wzrostu zawarte w osoczu wspomagają również proces tworzenia nowych naczyń krwionośnych (proces angiogenezy) i aktywują mezenchymalne komórki macierzyste.

Na ile zabiegów powinnam się zdecydować?

Na początku zaleca się wykonanie jednego zabiegu. Wraz z upływem czasu i naturalnymi procesami starzenia się skóry może być on powtarzany. Dokładną liczbę zabiegów ustala lekarza po zapoznaniu się ze stanem zdrowia pacjenta i jego oczekiwaniami.

Efekty zabiegu

Do tych najbardziej spektakularnych mających istotny wpływ na wygląd i kondycję skóry zalicza się:

-tworzenie się naczyń włosowatych,

-tworzenie się nowych struktur kolagenu,

-poprawę elastyczności skóry,

-wyrównanie kolorytu skóry,

-zachowanie przez skórę odpowiedniego poziomu nawilżenia (zdolności do utrzymywania wilgoci),

-zanikanie przebarwień,

-wygładzenie skóry,

-poprawę napięcia skóry.

Efekty zabiegu zauważalne są stopniowo, dzięki odbudowującym się włóknom kolagenowym. Już po 1-2 tygodniach od zabiegu skóra jest wyraźnie młodsza i dogłębnie zrewitalizowana.

Kto nie może poddać się temu zabiegowi?

Przed zabiegiem należy poinformować lekarza o przyjmowanych lekach, zwłaszcza tych rozrzedzających krew. Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu są choroby krwi, choroby nowotworowe, ciąża i okres karmienia piersią.

Umów się na zabieg http://www.esteticmed.pl/media-o-nas/prasa oddaj się w ręce naszych specjalistów i przekonaj się, że skóra nie musi zdradzać Twojego wieku!

Artykuł sponsorowany

PODZIEL SIĘ: