Olej różany, cudowny eliksir urody

Jest wyjątkową rośliną. Piękna, dzika i stanowiąca źródło zdrowia i urody. Dzika róża i jej cudowne właściwości znane są człowiekowi od dawna. Stosowana od wieków głównie jako środek leczniczy, szybko stała się także cennym składnikiem wielu kosmetyków.
Witaminy: C (30-40 razy więcej, niż w owocach cytrusowych), A, B1, B2, E, K, a także kwasy organiczne, garbniki, flawonoidy, karotenoidy, kwas foliowy, pektyny, to cały bogaty zasób składników, jakie można znaleźć w owocach dzikiej róży. Zestaw ten wywiera korzystny wpływ na pracę całego organizmu, pomaga regulować ciśnienie krwi, działa wzmacniająco i przeciwzapalnie.
Lecznice właściwości dzikiej róży to tylko część jej zalet. Pozyskiwany z jej owoców olej, doskonale sprawdza się jako preparat do pielęgnacji skóry i składnik perfum. Działa antyseptycznie, przeciwbakteryjne, a także pomaga łagodzić poparzenia słoneczne. Zadziwiające jest także jego pozytywne oddziaływanie na samopoczucie, ponieważ uspakaja, pomaga zwalczać ból, a nawet depresję.
Olej z dzikiej róży dostępny jest na rynku jako czysty produkt, który można stosować samodzielnie lub dodawać go do używanych na co dzień kosmetyków. Sam olej różany jest dość drogi, dlatego zwykle znajduje zastosowanie jako dodatek do naturalnych preparatów pielęgnacyjnych.
Regularne stosowanie preparatów z dzikiej róży lub czystego oleju różanego, skutecznie pozwala wygładzać zmarszczki i zapobiegać powstawaniu nowych, poprawia koloryt skóry, działa liftingującą. Można śmiało powiedzieć, że olej różany to prawdziwy eliksir młodości, który sprawia, że każda kobieta na długo może zachować swój młodzieńczy blask. I to co najważniejsze, jest w pełni ekologicznym preparatem do pielęgnacji całego ciała.

PODZIEL SIĘ: