Życiodajne masło shea

masło shea
Mahdi Shakhesi z Unsplash

Nazywane dzikim masłem albo karité – czyli życie – masło shea jest produktem naturalnym otrzymywanym z nasion drzewa masłowego (masłosza) rosnącego na terenie Afryki w Etiopii. Masło shea otrzymuje się z jego okrągławych i czerwonobrązowych nasion znajdujących się w owocach, które należy rozgnieść.

Pochodzenie masła shea

Masło shea od lat cenione było i używane przez ludy Afryki jako produkt pielęgnujący skórę, lek na miany i dolegliwości skórne, zamiennik masła kakaowego oraz do produkcji margaryny. Według legendy, zalety mydła shea ceniła egipska królowa Nefretete, zawdzięczając właśnie jemu swoją wyjątkową urodę. W Europie pojawiło się dopiero w XVIII wieku sprowadzone przez szkockiego podróżnika i botanika Mungo Parka. Od tamtego czasu powszechnie używano go na naszym kontynencie do wyrobu mydła, świec i do produktów kosmetycznych ze względu na jego dobroczynne właściwości.

Do czego może służyć masło shea?

Masło shea doskonale wygładza i łagodzi:

– owrzodzenia skórne

– blizny

– zapalenie skóry

– rozstępy

– łuszczycę

– łupież.

Wykorzystywane jest także w produktach kosmetycznych wygładzających zmarszczki, ponieważ dzięki znacznemu nawilżeniu skóry, potrafi ją zregenerować i poprawić krążenie. Chroni ono także przed działaniem wolnych rodników przyspieszających procesy starzenia, jest bogate w witaminy A i E. Tym samym masło shea dobrze chroni skórę pzed szkodliwym działaniem słońca i wiatru, wyrównuje koloryt cery i przywraca jej naturalny blask. Dobrze działa także na włosy, nawilżając ich suche końcówki, odżywiając je od cebulek po same końce, dzięki czemu odzyskują one sprężystość, blask i witalność.

Masło shea w produktach Le Petit Marseillais

Produkty Le Petit Marseillais od lat wykorzystują do pielęgnacji produkty naturalne, doceniając bogactwo ich właściwości i korzystne działanie na skórę i stan całego organizmu. Zależy nam na rozpieszczaniu klientów wysoką jakością naszych produktów, dlatego w naszych mleczkach do pielęgnacji ciała stosujemy m.in. właśnie masło shea. Wykorzystujemy je m.in. w mleczku nawilżającym w połączeniu z olejkiem arganowym i słodkimi migdałami oraz w mleczku regeneracyjnym z aloesem i woskiem pszczelim, które dodatkowo wspomagają skórę w procesie odnowy. Nasze produkty przeznaczone są do pielęgnacji bardzo suchej i zniszczonej skóry, przywracając jej naturalne nawilżenie, elastyczność i odżywienie. Dzięki naturalnym składnikom codzienna pielęgnacja produktami Le Petit Marseillais staje się przyjemnością i wizytą w prywatnym spa w zaciszu łazienki.

Dowiedz się więcej o produktach z masła shea: http://www.le-petit-marseillais.pl/sk%C5%82adnik/maslo-shea

Artykuł sponsorowany

PODZIEL SIĘ: