Henna – naturalna metoda farbowania włosów

Marzysz o zmianie koloru włosów? Chcesz delikatnie odświeżyć fryzurę? Sposobem jest henna – naturalna metoda farbowania włosów.

Farbowanie włosów

Farbowanie włosów to metoda przykrycia siwych kosmyków. Nowy kolor może być okazją do zmiany i odrobiny szaleństwa. Często jest formą konieczności. Siwe włosy mogą przeszkadzać a naturalny kolor nie zawsze jest wymarzonym odcieniem. Z pomocą przychodzą różne farby i szampony koloryzujące. Niektóre produkty są bardziej trwałe i inne pozwalają na krótką zmianę koloru, często do pierwszego mycia. Oprócz chemicznych farb, na włosach sprawdza się także henna.

Henna – naturalna metoda farbowania włosów

Farby do włosów dostępne w sklepach czy w salonach fryzjerskich mogą zniszczyć ich strukturę. Włosy mogą wypadać po farbowaniu, często są przesuszone i szybko tracą blask. Henna to naturalna metoda farbowania włosów. Jest naturalnym i bezpiecznym barwnikiem, który nie zawiera szkodliwych i chemicznych utleniaczy czy innych, znanych składników farb. Farbowanie henną wygląda podobnie jak z wykorzystaniem zwykłej farby. Hennę znajdziemy w dobrych drogeriach i specjalistycznych sklepach internetowych. Ma ona konsystencję proszku, który rozrabia się w określonych proporcjach. Jej zapach jest ziołowy i może być dość uciążliwy dla osób wrażliwych. Nakładamy ją na włosy, kiedy jest jeszcze ciepła. Producenci zwykle zalecają trzymanie jej na włosach, od 30 minut do nawet 2 godzin. Wszystko zależy od tego jaki kolor chcemy uzyskać i czy mamy dużo odrostów. Hennę spłukujemy samą wodą. Włosy mogą być trudne w rozczesaniu, dlatego należy obchodzić się z nimi delikatnie. Farbowanie włosów henną wzmacnia je, powoduje że stają się grubsze. Ta naturalna metoda nadaje pięknego blasku i gładkości. Henną nie rozjaśnimy włosów, możemy je jedynie przyciemnić, bądź pokryć siwe. Taka forma farbowania jest bezpieczniejsza niż stosowanie chemicznych produktów. Warto wypróbować hennę, jeśli zależy nam na naturalnym efekcie i obawiamy się uszkodzić włosy. Pamiętajmy, że taka metoda koloryzacji jest trwała, więc kolor nie zmyje nam się po jednym myciu.

Henna to naturalny sposób koloryzacji. Rezygnując z łatwo dostępnych farb, także uzyskamy pięknie lśniące i mocne włosy.

PODZIEL SIĘ: