Odpowiednie okulary na poprawę starczowzroczności

Odpowiednie okulary na poprawę starczowzroczności
Jess Bailey z Unsplash

Okulary nosi dzisiaj bardzo spora część społeczeństwa. Trzeba jednak wiedzieć, że istnieją różne rodzaje takich akcesoriów i nie każdy typ będzie dobry dla konkretnego przypadku. W dzisiejszym artykule skupimy się na prezbiopii, czyli dolegliwości zwanej popularnie starczowzrocznością. Ta dotyka najczęściej osoby po 40 roku życia i wiąże się z niewyraźnym widzeniem na krótkie i dalekie odległości. Bardzo wyraźnym symptomem takiego schorzenia jest konieczność oddalania przedmiotów w celu wyostrzenia widzenia lub znacznego przybliżania ich do gałki ocznej. Rozwiązaniem wszystkich tych problemów są okulary progresywne Jak działają takie szkła, ile kosztują i jak najlepiej dobrać zestaw? Na te oraz kilka pobocznych pytań postaramy się odpowiedzieć w tym artykule. 

Jakie szkła do okularów progresywnych?

Wybór szkieł powinien być przede wszystkim skonsultowany ze specjalistą. Należy udać się na badanie wzorku, a jego wynik pozwoli osobom, które na co dzień zajmują się dobieraniem okularów korekcyjnych zaproponować perfekcyjnie dobranych szkieł, które będą dopasowane do użytkownika. W przypadku okularów dla prezbiopów jest to szczególnie ważne, ponieważ te zawierają soczewki o różnej mocy korekcji w poszczególnych jej częściach. Progresy mają korygować zarówno widzenie w dali, jak i w bliży. To właśnie z tego względu wykorzystuje się różną moc korekcji w ich dolnej i górnej części, a płynna granica pomiędzy poszczególnymi sferami pozwala na dobre widzenie w każdej sytuacji.

Ile kosztują szkła progresywne?

Jeżeli chodzi o cenę progresów, to jest ona uzależniona od kilku czynników. Trzeba wziąć pod uwagę, że są to okulary specjalistyczne, wykonywane na zamówienie dla konkretnego użytkownika. Dodatkowo trzeba pamiętać, że będą to same szkła, do których trzeba jeszcze dokupić oprawki (ten wybór związany jest już tylko i wyłącznie z indywidualnymi preferencjami użytkownika, który może wybierać z bardzo wielu dostępnych wariantów). Istnieje także wiele marek, które zajmują się produkcją tego typu okularów. Dobrym wyborem będą szkła progresywne JZO, czyli produkty marki, która dba o wysoką jakość wykonania swoich produktów, jak również oferuje je w przystępnych cenach. To właśnie takiego połączenia oczekiwalibyśmy od naszych okularów progresywnych!

Niezależnie od tego, jaki wariant wybierzemy, można mieć pewność, że będzie to duże ułatwienie codziennego życia, które pomoże nie tylko w czytaniu, pisaniu czy korzystaniu z multimediów, ale przede wszystkim ułatwi zwykłe czynności, które każdy z nas musi wykonywać każdego dnia.

Więcej informacji na temat okularów progresywnych można znaleźć na stronie www.czasnawzrok.pl

Tekst sponsorowany

PODZIEL SIĘ: