Kwas hialuronowy – czym jest i jak wygląda zabieg?

kwas hialuronowy

Wiele z Pań korzysta z zabiegów upiększających, w których wykorzystuje się popularny kwas hialuronowy. Stosowany jest on między innymi do wygładzania zmarszczek, ujędrniania skóry i wygładzania. Pomimo wielkiej sławy wspomnianego kwasu nadal mało osób wie, czym tak naprawdę jest kwas hialuronowy. Aby dowiedzieć się paru istotnych informacji na temat kwasu hialuronowego koniecznie zajrzyjcie do dzisiejszego wpisu! W artykule znajdziecie wszystko na temat tego medyczno-estetycznego hitu.

Kwas hialuronowy – tajemnicza substancja?

Żadna inna substancja na rynku, którą wykorzystuje się w medycynie estetycznej nie jest tak popularna jak ta. Kwas hialuronowy to powszechnie używany kwas w licznych zabiegach kosmetycznych. Ku zdziwieniu wielu osób kwas hialuronowy to substancja, którą w określonej ilości każdy z nas posiada pod własną skórą. Jest to zatem naturalny płyn, zgodny oraz bezpieczny z naszym ciałem. Jego głównym składnikiem jest sól sodowa – występuje w organizmach żywych, głównie pod skórą, w chrząstce, mazi stawowej oraz w ciałku szklistym. Jak widać nie jest to nic obcego oraz tajemniczego dla naszego organizmu. Z tego względu tak chętnie jest wykorzystywany w licznych zabiegach pielęgnacyjnych, zwłaszcza ze względu na jego bezpieczeństwo w w stosowaniu.

Właściwości kwasu hialuronowego

Wiemy już, że kwas hialuronowy to nie odłączna substancja w naszym ciele – jest dla nas bezpieczny oraz pozwala idealnie wyrównać nawet najgłębsze zmarszczki. Jest on zatem alternatywą dla zabiegów plastycznych, podczas których wykonuje się zabiegi z naruszeniem tkanki ludzkiego ciała. Co zatem sprawia, że działa on tak ujędrniająco dla naszej skóry? Jest to natomiast związane z jego silnym wiązaniem wody. Kwas hialuronowy łączy wiele cząsteczek wody w przestrzeniach międzykomórkowych. To sprawia, że płyn wprowadzony pod tkankę wzmacnia struktury od wewnątrz oraz działa przeciwzapalnie.

Rodzaje zabiegów z wykorzystaniem kwasu

Kwas hialuronowy to świetny wypełniacz dla naszej wgłębionej, mało elastycznej skóry. Jak wspomnieliśmy używa się go do wypełniania wyraźnych zmarszczek, ale i nie tylko. Kwas ten, który posiada całkowitą biozgodność z naszym ciałem i z tego względu wykorzystuje się go na przykład do powiększania i modelowania ust, wypełniania policzków oraz wgłębień w okolicach oczu. Oprócz wypełniania wykorzystuje się go do modelowania nosa czy innych części na naszej twarzy. Po okresie kilku lub kilkunastu miesięcy kwas hialuronowy zmniejsza się – jest to naturalny proces i z tego względu zabiegi z jego użyciem należy powtarzać kilka razy do roku.

PODZIEL SIĘ: