Soczewki kontaktowe

soczewki kontaktowe
Andriyko Podilnyk z Unsplash

Historia soczewek kontaktowych i ich ulepszenia, które postępują z czasem są fascynującym tematem od chwili, w której coraz więcej osób cierpi na zaburzenia dotyczące widzenia. Korekcja wzroku jest koniecznością dla osób na całym świecie. Coraz więcej osób sięga po soczewki kontaktowe, aby w pełni swobodnie móc wykonywać ich codzienne czynności. Ludzie wolą soczewki od okularów, z powodów estetycznych, jak i tych związanych z aktywnym trybem życia. Do czego służą soczewki kontaktowe? Soczewki kontaktowe są to małe „obiektywy”, noszone w bezpośrednim kontakcie z oczami, zaprojektowane w celu skorygowania błędów refrakcji i utrzymania zdrowych oczu.

 

Nowoczesne soczewki kontaktowe są o wiele mniejsze od soczewek okularowych stosowanych do korekcji oczu. Ich działanie jest jednak bardzo podobna jak do okularów do czytania, ponieważ załamują i skupiają światło w celu zaoferowania dobrej widoczności obiektów. Soczewki kontaktowe nie są wszystkie takie same. Są one dostępne w różnych formach, dostosowanych do różnych wymagań. Formy te mogą się różnić w zależności od ich „trybu” lub częstotliwości używania: istnieją dzienne soczewki, dwutygodniowe lub miesięczne. Korygują one także różne zaburzenia, takie jak astygmatyzm, krótkowzroczność i inne. Soczewki kontaktowe są dostępne w różnych mocach korekcyjnych lub dioptriach. Soczewki toryczne, poprawiają astygmatyzm. Sferyczne soczewki, które są równe w każdej części, pomagają korygować krótkowzroczność i dalekowzroczność. Obecnie są dostępne na rynku soczewki silikonowo-hydrożelowe, które oferują wysoki komfort i mogą być noszone przez długi okres czasu.

Czy kiedykolwiek chciałeś mieć oczy nieco bardziej niebieskie niż ich naturalny kolor? Teraz możesz je mieć je, nawet jeśli nie potrzebujesz korygować Twojego widzenia. Istnieją kosmetyczne soczewki kontaktowe, które podkreślają, lub nawet zmieniają kolor oczu, w tym soczewki kontaktowe  korygujące lub bez korekcji. Narodziny soczewek kontaktowych sięgają znacznie wcześniej niż większość ludzi myśli.

Wraz z wieloma innymi nowoczesnymi udogodnieniami, już Leonardo da Vinci wyobrażał sobie pojęcie soczewek kontaktowych w 1508 r. Później, w 1801 roku, naukowiec o imieniu Thomas Young był pierwszym, który nosił soczewki kontaktowe zrobione z wosku! W 1971 roku zostały oficjalnie wprowadzone miękkie soczewki kontaktowe, które otworzyły drogę do nowej ery całkowicie różniącej się od sztywnych soczewek kontaktowych z przeszłości. Soczewki dają niesamowity komfort, są wygodniejsze od okularów i można je stosować przy każdej czynności codziennej lub nawet przy uprawianiu sportu. Idealnie sprawdzą się w lecie pod okulary przeciwsłoneczne. Polecamy soczewki https://www.acuvue.pl/

Tekst sponsorowany

PODZIEL SIĘ: