Maseczka z banana i awokado

Egzotyczne owoce są współcześnie ogólnodostępne. Warto skorzystać z tego jak najwięcej, od czasu do czasu używając ich w celach kosmetycznych. Wszyscy wiemy, że banany pomagają zwalczyć zgagę czy niestrawność. Mało kto zdaje sobie jednak sprawę z dobroczynnego wpływu żółtych owoców na cerę. Banany zawierają niacynę, beta-karoten oraz witaminę C – składniki, które doskonale nadają się do odżywienia cery. Dzięki kosmetykom zawierającym ekstrakt z banana można uzyskać cerę promienną, o pięknym kolorycie. Innym owocem, którego kosmetycznych właściwości nie docenia się na co dzień jest awokado.

Awokado w pielęgnacji skóry.

Choć mamy świadomość wpływu konsumpcji awokado na zdrowie (obniża poziom złego cholesterolu, zapobiega zaparciom, redukuje napięcie nerwowe), to niewiele z nas wie, że owoc ten ma szerokie zastosowanie także w pielęgnacji skóry. Preparaty zawierające awokado są zalecane zwłaszcza dla cery dojrzałej – pomagają spłycać zmarszczki, poprawiają napięcie, elastyczność skóry (stymulując syntezę kolagenu w komórkach). Poza tym znane jest działanie antyoksydacyjne awokado. Doskonałym pomysłem na maseczkę, w przypadku zmęczonej, poszarzałej, szorstkiej i suchej cery, będzie preparat z banana i awokado. To połączenie nie tylko zapewni skórze odżywienie, ale też pomoże chronić ją przed utratą wilgoci, a dodatkowo – poprawi elastyczność skóry.

Właściwości oleju.

Olej z awokado ma właściwości przeciwzapalne i łagodzące – stąd – maseczka z banana i awokado będzie się nadawała do każdego typu skóry, nawet bardzo wrażliwej. Jak wykonać maseczkę? Niezwykle prosto. Rozgniatamy oba owoce (najlepiej wybrać te bardzo dojrzałe, ale nigdy nadpsute), dodajemy odrobinę jogurtu naturalnego oraz opcjonalnie witaminę E (kilka kropli). Mieszamy dopóki nie uzyskamy jednolitego koloru i konsystencji. Tak przygotowaną miksturę nakładamy na twarz na około 10 – 30 minut (w zależności od potrzeb), a następnie zmywamy letnią wodą. Zabieg warto powtarzać 1 – 2 razy w tygodniu.

TAGI: Maseczka z awokado i banana, pielęgnacja skóry, przygotowanie mikstury.

PODZIEL SIĘ: