Objawy pierwszej miesiączki

Objawy pierwszej miesiączki
Danie Franco z Unsplash

Pierwsza miesiączka to niezwykle ważne wydarzenie dla każdej dziewczyny, która staje się kobietą. Jeśli okres pokwitania jest wciąż przed Tobą, z pewnością zastanawiasz się, jakie są objawy pierwszej miesiączki. Na pewno bez problemu je zauważysz, obserwując swoje ciało oraz szereg zmian, które będą następować w okresie poprzedzającym pojawienie się pierwszej miesiączki. Należą do nich przede wszystkim rozwój piersi, coraz częściej występujące owłosienie łonowe, a przede wszystkim upławy, czyli białe lub lekko żółtawe wydzieliny z narządów rodnych. Są to podstawowe objawy pierwszej miesiączki, które powinny przygotować Cię na zbliżającą się coraz większymi krokami menstruację. Kiedy zaobserwujesz u siebie powyższe symptomy, możesz zacząć nosić przy sobie wkładki higieniczne lub podpaski, aby w każdej chwili być przygotowaną na pojawienie się okresu.

Często podczas pierwszego okresu występuje wiele dodatkowych, niezbyt miłych doznań, takich jak wzmożone zmęczenie, trudności w nauce, lekkie podenerwowanie oraz pobolewanie w okolicach podbrzusza.

Pamiętaj, że każda kobieta rozwija się inaczej i to, że Twoja mama lub przyjaciółka dostały okres będąc w Twoim wieku, nie znaczy, że u Ciebie również tak będzie.

Jeśli dostaniesz już swój pierwszy okres, koniecznie zapisz się na wizytę do lekarza ginekologa, który dokładnie Cię przebada. Pamiętaj, że regularne wizyty u tego specjalisty są bardzo ważne, dlatego najlepiej znaleźć zaufanego specjalistę, do którego będziesz chodzić za każdym razem.

Dowiedz się więcej o przygotowaniach do pierwszej miesiączki. Sprawdź na: http://www.myob.pl/przygotowanie-do-pierwszej-miesiaczki

Tekst sponsorowany

PODZIEL SIĘ: