Naturalna pielęgnacja włosów

Mimo, iż dostępne są wszelkiego rodzaju sposoby pielęgnacji, a sklepowe półki aż uginają się od specjalistycznych kosmetyków, to coraz większą popularnością cieszą się naturalne metody dbania o urodę. Dotyczy to również włosów. Coraz chętniej sięgamy po sposoby znane jeszcze naszym babciom, doskonaląc je jednak na swój sposób (oraz na miarę dostępnych obecnie produktów). Co istotne, te metody pielęgnacyjne wykorzystują przede wszystkim bogactwo i właściwości naturalnych składników.

Zioła dla pielęgnacji włosów.

Duży nacisk kładzie się na przykład na zastosowanie ziół. Najczęściej używanymi są pokrzywa, rumianek, skrzyp polny czy rozmaryn. Z pokrzywy można przygotować płukankę, która służy do pielęgnacji włosów tłustych, wzmacnia je oraz redukuje ilość wydzielanego sebum. Z kolei płukanka ze skrzypu nie tylko wzmacnia włosy, ale też pomaga w usuwaniu łupieżu. Jeśli chodzi o zastosowanie rumianku czy rozmarynu to kosmetyki stworzone na ich bazie nie tylko odżywiają włosy, ale też podkreślają ich kolor (rumianek w przypadku jasnych kosmyków, a rozmaryn – ciemnych). Oprócz ziół znane jest również kosmetyczne zastosowanie…piwa. Ten złocisty napój zawiera bowiem bogaty w garbniki i flawanoidy oraz witaminy z grupy B chmiel.

Naturalne sposoby pielęgnacji włosów.

Piwo wzmacnia włosy, redukuje ich przetłuszczanie się, a także łagodzi podrażnienia skóry głowy. Można na jego bazie przygotować płukankę (najpierw jednak napój musi się odgazować). Wielką popularnością cieszy się też olejowanie – czyli po prostu nakładanie oleju roślinnego na włosy. Częstotliwość takich zabiegów jest różna – na ogół wystarcza raz na tydzień, chyba że chcemy zastosować bardziej intensywną kurację odbudowującą. Olej dobrze jest trzymać przez jakiś czas na włosach (nawet kilka godzin, pod ręcznikiem czy bawełnianą koszulką zaadaptowaną do tych celów). W zależności od tego, jaki rodzaj włosów posiadamy, możemy je olejować na całej długości lub tylko na części. Istotne jest jednak dokładne zmycie oleju po upływie wyznaczonego czasu. Przy naturalnych metodach pielęgnacji trzeba zachować ostrożność – nie ma bowiem gwarancji, że olejowanie, płukanki z ziół czy inne metody będą służyły kosmykom.

TAGI: Naturalne składniki, zastosowanie ziół, rumianek,pokrzywa, skrzyp polny, rozmaryn, olejowanie.

PODZIEL SIĘ: