Maseczka z jabłka

Jabłka to owoce niezwykle popularne, jednocześnie zaś wyjątkowo bogate w składniki odżywcze. Można w nich znaleźć m.in. pektyny, przeciwutleniacze, flawanoidy oraz związki fenolowe, a także witaminę C. Składniki te oddziałują korzystnie nie tylko na zdrowie. Zastosowanie jabłka w kosmetyce jest może mniej znane, z pewnością jednak przynosi bardzo dobre rezultaty. Jabłko można wykorzystywać zarówno w formie naturalnej, jak i po obróbce (słynny już, jako składnik diety, ocet jabłkowy).

Tarte jabłka na maseczki.

Z tartego jabłka warto przygotowywać różnego rodzaju maseczki. Może to być na przykład: maseczka regeneracyjna, łagodząca podrażnienia, stany zapalne czy defekty; maska nawilżająca (tutaj działają głównie wspomniane pektyny, wiążące wodę w skórze); preparat rozświetlający (kwasy AHA z jabłek dodane do toniku do czy maski sprawią, że zmęczona skóra nabierze promiennego blasku). Jabłka można wykorzystywać również jako składnik kosmetyku złuszczającego. Taki naturalny peeling jest nie tylko delikatny, ale i skuteczny – pozwala usunąć martwy naskórek, zanieczyszczenia oraz nadmiar sebum. Dzięki wysokiej zawartości przeciwutleniaczy z jabłka można przygotować również kurację przeciwzmarszkową.

Peeling z otrąb.

Za każdym razem kompozycja preparatu może być inna, najważniejsze jednak, by jabłek nie poddawać obróbce – konieczne jest użycie świeżych owoców, najlepiej przetartych. Otrzymanej mieszanki nie odsączamy z soku, możemy ją natomiast zagęścić. Jeśli robimy peeling – przy pomocy otrąb, natomiast jeśli maseczkę – pomocna może być mąka kukurydziana lub ryżowa, a także dodatek miodu (taka mieszanka zalecana jest zwłaszcza przy cerze trądzikowej). Maseczki z jabłkiem nakładamy na twarz na około 10 – 15 minut, a następnie dokładnie zmywamy, najlepiej chłodną wodą.

TAGI: Tarte jabłko, maseczki z jabłka, kuracja przeciwzmarszczkowa, mąka kukurydziana,peeling z otrąb.

PODZIEL SIĘ: