Glinki kosmetyczne

Glinki kosmetyczna stanowią ostatnimi czasy popularny składnik preparatów pielęgnacyjnych. Zawierają one wiele składników mineralnych i pierwiastków, a dodatkowo – ich substancje odżywcze są dobrze przez skórę przyswajane. Glinki mają szerokie zastosowanie, bowiem różne ich rodzaje są przeznaczone do innych typów skóry.

Działanie glinki.

Każda glinka ma jednak działanie przywracające prawidłowe pH skóry, oraz wspomagające regenerację jej komórek, usuwające toksyny i pobudzające krążenie krwi. Glinka zielona stanowi jednocześnie najpopularniejszą i najsilniej działającą odmianę. Zawiera ona pewne ilości żelaza, posiada właściwości antyseptyczne, dlatego też jest stosowana głównie w trądziku, zmianach ropnych oraz problemach z zaskórnikami. Glinka zielona pomaga oczyszczać cerę, reguluje wydzielanie sebum i ma działanie ściągające pory. Glinka biała z kolei ma podobne właściwości, jednak jej działanie jest delikatniejsze – idealne w wypadku cery wrażliwej i suchej. Glinka biała posiada dodatkowo właściwości przyspieszające gojenie i wygładzające. Glinka czerwona jest zalecana zarówno przy pielęgnacji cery naczynkowej, jak i dotkniętej trądzikiem różowatym. Glinka ta uszczelnia bowiem naczynka krwionośne i zapobiega ich pękaniu. Zaleca się jej stosowanie do cery tłustej i mieszanej, ale zarazem wrażliwej i skłonnej do podrażnień. Skutkiem ubocznym użytkowania glinki czerwonej może być przyciemnienie skóry.

Działania kosmetyczne-a rodzaj skóry.

Przy użytkowaniu glinek kosmetycznych bardzo istotne jest, by dobrać jej rodzaj do potrzeb skóry. Na rynku dostępne są zarówno półprodukty – jak glinki w postaci proszku, jak i gotowe produkty je zawierające (głównie maseczki, ale także mineralne peelingi itp.). Warto zachować podstawowe zasady ostrożności przy stosowaniu tych preparatów – nie używać ich zbyt często, bo grozi to podrażnieniami, a także po każdej aplikacji dokładnie zmywać kosmetyk. Glinki mają zastosowanie zarówno w pielęgnacji cery, jak i włosów.

TAGI: pH skóry, glinka czerwona, glinka zielona, glinki kosmetyczne, rodzaje skóry.

PODZIEL SIĘ: