Maseczka z oleju lnianego

Olej lniany jest to tłuszcz roślinny powstający w wyniku tłoczenia na zimno nasion lnu zwyczajnego. Jego właściwości lecznicze są znane już od tysiącleci. Używano go już w starożytnym Egipcie, Grecji czy Rzymie, również w celach pielęgnacyjnych (aby wzmocnić strukturę włosów, skóry, paznokci). Współcześnie olej lniany także stanowi składnik wielu preparatów kosmetycznych. Można go znaleźć m.in. w kremach do twarzy, balsamach do ciała, olejkach i oliwkach do pielęgnacji i masażu.

Optymalne nawilżenie i odżywienie skóry.

Właściwości oleju lnianego są bardzo zróżnicowane. Z jednej strony zapewnia on bowiem optymalne nawilżenie i odżywienie skóry (a więc stanowi odpowiedni składnik w wypadku cery przesuszonej i zmęczonej), natomiast z drugiej – potrafi wyregulować poziom wydzielanego sebum, zredukować powstawanie wągrów czy zaskórników (czyli typowych problemów cery tłustej). Olej lniany ma również działanie łagodzące, jest wręcz zalecany w chorobach skórnych, jak łuszczyca, trądzik różowaty czy egzema. Ponad to zastosowanie oleju lnianego nie ogranicza się do skóry – można go również stosować jako element pielęgnacji włosów.

Zabiegi z oleju lnianego.

Skupiając się jednak na wykorzystaniu oleju przy zabiegach dla skóry twarzy, warto wspomnieć przede wszystkim o bardzo prostej maseczce. Składa się na nią tylko jeden element – dobrej jakości olej lniany. Nakładamy jego cienką warstwę na twarz i pozostawiamy na około 20 – 30 minut (w zależności od posiadanego typu cery), a następnie wycieramy suchym ręcznikiem (tak, by reszta wchłonęła się w skórę). Efekty w przypadku tej maseczki są błyskawiczne. Już po pierwszej aplikacji nawilżenie jest zauważalne, a przy regularnym stosowaniu – skóra staje się lepiej odżywiona i promienna.

TAGI: Olej lniany, tłoczony na zimno, maseczki z oleju,choroby skóry, łuszczyca, trądzik, pielęgnacja włosów.

PODZIEL SIĘ: