Domowe peelingi – peeling cukrowy

Najlepsze są często najprostsze rozwiązania. Zasada ta dotyczy również pielęgnacji ciała. Sposoby znane naszym babciom nierzadko sprawdzają się doskonale – są przy tym naturalne. Wiele z kosmetyków dostępnych w drogeriach można wykonać samodzielnie, w domu, w dodatku z ogólnodostępnych (a co za tym idzie, niedrogich) składników. Doskonały przykład na poparcie powyższych tez stanowi peeling cukrowy.

Peeling – cukier z wodą.

Zabieg takim preparatem ma wiele zalet. Formuła kosmetyku jest bardzo prosta do wykonania. Wystarczy zmieszać cukier i niewielką ilość wody, tak by uzyskać gęstą masę (proporcje będą się różniły w zależności od tego, na jakiej powierzchni chcemy peeling wykonać). Mała wskazówka – nie warto przygotowywać mieszanki „na zapas”, znacznie lepiej zużyć całość po przygotowaniu. Peeling cukrowy może być używany zarówno do ciała, jak i do twarzy. Przy czym jeśli mamy w planie pielęgnację skóry, warto najpierw zrobić dokładny demakijaż, odtłuścić i oczyścić skórę tonikiem.

Demakijaż.

Dopiero potem masujemy skórę przy pomocy przygotowanej mieszanki, nie dłużej niż przez kilka minut. Po wszystkim przemywamy skórę letnią wodą oraz stosujemy lekki krem nawilżający. Peeling cukrowy poza złuszczaniem pozwala również pobudzić krążenie skóry. Efekt można dodatkowo zoptymalizować, jeśli do cukru i wody dodamy nieco oliwy z oliwek (ma właściwości odżywcze) lub kilka łyżek miękkiego awokado.

TAGI: Domowe peelingi, peeling cukrowy, pielęgnacja skóry, odtłuszczenie, demakijarz, oliwa z oliwek, miękkie awokado.

PODZIEL SIĘ: