Tonik do twarzy i dekoltu

Tonik do twarzy i dekoltu to kosmetyk szczególny. Ma za zadanie nie tyle oczyścić skórę (choć takie preparaty również występują), co ją odświeżyć. W sklepach mamy naprawdę duży wybór tonizujących kosmetyków do twarzy i dekoltu. Dostosowane są zarówno do rodzaju cery, jej problemów, jak i do wieku potencjalnych użytkowniczek (toniki anti-aging nikogo już dzisiaj nie dziwią). Nie zmienia to jednak faktu, że coraz więcej pań decyduje się na samodzielne przygotowywanie tego typu produktów.

Ekologiczne produkty.

Częściowo wynika to z rosnącej popularności ekologicznych rozwiązań, powstawania licznych sklepów z półproduktami kosmetycznymi, a także z tryumfalnego powrotu tzw. produktów typu DIY (do it yourself). Samodzielne zrobienie toniku do twarzy nie jest ani skomplikowane ani kosztowne. Możemy bowiem wykorzystać składniki dostępne w każdym sklepie ogólnospożywczym czy zielarskim. Tonik do każdego rodzaju cery przygotujemy z mieszanki 1:1 octu jabłkowego oraz wody różanej. Z kolei rozjaśniający kosmetyk (np. do piegów na dekolcie) uzyskamy mieszając wodę różaną z sokiem z cytryny.

Aloes i zielony ogórek.

Jeśli natomiast jesteśmy posiadaczkami skóry cienkiej wrażliwej dobrym rozwiązaniem będzie wykorzystanie soku z aloesu oraz z ogórka zielonego (o właściwościach łagodzących i kojących). Przy cerze tłustej sprawdzić może się formuła, w której skład wchodzą maślanka, sok z cytryny oraz łyżeczka miodu. Używanie toniku do twarzy na ogół wieńczy oczyszczanie skóry, trzeba więc szczególnie uważać, by nie powodował on podrażnień, był lekki i odświeżający. Dobry tonik powinien też przygotować skórę na przyjęcie kremu lub serum.

TAGI: Samodzielnie przygotowane produkty, tonik do twarzy i dekoltu, ocet jabłkowy, sok z aloesu, kremy.

PODZIEL SIĘ: