Pachnące pranie na dłużej – jak prać, aby ubrania były świeże i pachnące?

Pachnące pranie na dłużej
Dan Gold z Unsplash

Wszyscy na co dzień mamy styczność z praniem w mniejszym lub w większym stopniu. To jak będzie wyglądać nasz strój w pracy, w szkole, czy na spotkaniu decyduje pielęgnacja oraz dbałość o nasze ubrania właśnie podczas prania. Wiele osób pomimo zakupu specjalnych proszków zapachowych, po wypraniu swoich ubrań w pralce nie uzyskuje oczekiwanego rezultatu. Zapach, który reklamują  producenci proszków, często ulatnia się, a na powierzchni tkanin jest on praktycznie nie wyczuwalny. Jak zatem sprawić, aby pranie tuż po wyciągnięciu z pralki na długo pachniało zapachem świeżości?

Zatrzymaj świeżość na dłużej

Kapsułki, proszki do prania oraz koncentraty to najczęściej oferowane środki czystości do prania. Bardzo popularne stają się również płyny do prania, które na sklepowych półkach możemy znaleźć w różnych zapachach. Czy producenci środków czystości oszukują swoich potencjalnych klientów? Nie koniecznie. Jak się okazuje nie zawsze wiemy, jak zadbać, aby pranie tuż po wyciągnięciu z bębna na długo pozostało pachnące. Jednak nie wszystkie środki czystości sprawdzą się do nadawania zapachu ubraniom, lecz nic straconego! W dzisiejszym artykule przedstawimy Ci kilka domowych sposobów, które nadadzą Twojemu praniu długotrwałego zapachu.

Dodaj olejek zapachowy

Aby uzyskać pranie o ulubionej nucie zapachowej nie trzeba wcale kupować drogich proszków oraz płynów do prania. Prostym sposobem na to jest dodanie kilku kropel ulubionego olejku zapachowego podczas prania. Aby ubrania podczas prania nasiąkły ulubionym zapachem, należy zatrzymać pracę pralki na kilkanaście minut. Ten sposób warto jest wypróbować podczas płukania, aby woda wraz z rozcieńczonym olejkiem zapachowym utrzymała się na tkaninach.

Od razu po skończonym praniu wywieś ubrania

Nasze babcie oraz mamy od dawna wiedziały, że najprostszym oraz najlepszym sposobem na uzyskanie świeżego, pachnącego prania jest szybkie jego wywieszenie na powietrzu. Jeśli pralka skończyła swoją pracę późno w nocy, ubrania podczas leżakowania szybko mogą utracić swoją świeżą woń. W takim przypadku od samego rana należy ponowić płukanie.

Prasowanie z dodatkiem wody zapachowej

W sklepie clineo.pl znaleźć można środki czystości, które świetnie sprawdzą się również podczas prasowania. Jeśli zapach tuż po wyjęciu z pralki jest nadal za mało intensywny polecamy wypróbować specjalną wodę do prasowania, którą znaleźć można na stronie clineo.pl. Strona internetowa clineo.pl to świetny zbiór wszystkich najlepszych środków gospodarczych oraz czystości, które zadbają o długotrwały piękny zapach oraz świeżość naszych ubrań.

PODZIEL SIĘ: