Karboksyterapia – nowatorski zabieg kosmetyczny
Istnieje wiele zabiegów, które mają poradzić sobie z cellulitem, rozstępami czy redukcją tkanki tłuszczowej w okolicy ud. Ten zabieg jednak można dodatkowo stosować w celu przywrócenia elastyczności skóry twarzy, szyi i dekoltu – a więc miejsc, które są szczególnie narażone na zmiany wraz z upływem lat. Wszechstronność dodatkowo polega tu na tym, że za pomocą tego zabiegu można walczyć z cieniami pod oczami, wypadaniem włosów czy zaburzeniami krążenia, objawiającymi się zwykle zimnymi dłońmi i stopami. Podsumowując, możemy zyskać naprawdę wiele wykorzystując dwutlenek węgla, który jest czystym, medycznym gazem i może zdziałać wiele dobrego dla organizmu.
Na czym polega zabieg?
Karboksyterapia – bo o tym zabiegu mówimy – polega na precyzyjnym podaniu za pomocą igły kontrolowanych dawek medycznego dwutlenku węgla do okolicznych tkanek pod skórą. Dzięki temu rozszerzone zostają naczynia krwionośne, co przyspiesza proces tworzenia się nowych sieci tychże naczyń. Rozszerzone naczynia krwionośne są gwarancją odżywienia i dobrego ukrwienia skóry, a dodatkowo pobudzają ją do produkcji kolagenu.
Zabieg ten stosowany jest w celach leczniczych – szczególnie w przypadku:
- niewydolności żylnej,
- zaburzeń krążenia,
- owrzodzenia żylakowego,
- skurczów kończyn,
- trudno gojących się ran.
Dodatkowo jest stosowany w medycynie estetycznej do walki z cellulitem, rozstępami czy wiotkością skóry. Warto wspomnieć również o tym, że karboksyterapia pomaga w rozpadzie komórek tłuszczowych, a dzięki lepszemu ukrwieniu – organizm lepiej radzi sobie z wydalaniem tych komórek.
Jakie są przeciwwskazania i skutki uboczne zabiegu?
Karboksyterapia jest niemalże bezbolesnym zabiegiem, który przebiega sprawnie i wyróżnia się wyjątkowo korzystną ceną w porównaniu do podobnych zabiegów. Należy jednak pamiętać o tym, że nie każdy może z niej skorzystać. Przeciwwskazania do wykonania zabiegu to:
- aktywne infekcje bakteryjne i wirusowe
- stałe przyjmowanie leków przeciwzapalnych
- nowotwory w fazie chemioterapii
- stany zapalne skóry
- ciąża i laktacja
- opryszczka
- zakażenia grzybiczne
- ciężkie niewydolności narządów wewnętrznych
Nie powinno się również wykonywać karboksyterapii podczas antybiotykoterapii, przy padaczce, problemach z ciśnieniem oraz cukrzycy.
Zabieg, który został przeprowadzony prawidłowo, może mieć też efekty uboczne. Są jednak one stosunkowo niewielkie i nie występują u każdego. Mogą pojawić się siniaki, obrzęk lub krwiaki, dodatkowo może dojść do infekcji w miejscu nakłucia lub powstania bolesnego rumieniu w tych okolicach. Zwykle jednak żadne z tych efektów ubocznych nie występują.