Naturalna pielęgnacja dłoni

Piękne, wypielęgnowane dłonie może mieć każda z nas. Wszystko zależy od tego, jak będziemy się z nimi obchodziły na co dzień. Warto chronić delikatną skórę dłoni przed kontaktem z chemikaliami, które mogą podrażniać, a także uważać na uszkodzenia mechaniczne. Bardzo istotna jest także ochrona przed promieniowaniem UV – sprawia ono bowiem, że skóra szybciej się starzeje; a także przez wychłodzeniem oraz gwałtownymi zmianami temperatur.

Domowa produkcja kosmetyków.

Jeśli chodzi o zabiegi pielęgnacyjne, to wiele z nich można wykonać samodzielnie w domu. Co istotne, ich efekty są zauważalne już po kilku zastosowaniach. Od dawna znane są właściwości nawilżające oliwy z oliwek. By zapewnić dłoniom optymalne odżywienie wystarczy około 10 – 15 minut „kąpieli” w uprzednio podgrzanej oliwie, do której można dodać odpowiednie witaminy, kilka kropli soku z cytryny czy inne olejki zapachowe. Elementem wieńczącym zabieg może być również masaż dłoni. Poza oliwą z oliwek zastosowanie odżywcze może mieć również maska z siemienia lnianego. Poza odżywieniem, nałożenie takiej mieszanki (oraz owinięcie dłoni gazą) pomaga łągodzić zaczerwienienia, redukować szorstkość skóry.

Maseczka i peeling.

Bardzo proste do wykonania (i niedrogie jeśli chodzi o dobór składników) są rozmaite peelingi – z oliwą, z cukrem, cynamonem, z solą gruboziarnistą czy sokiem z cytryny. Ten ostatni składnik ma ponad to zastosowanie wybielające, usuwające przebarwienia i zabrudzenia. Cytryna pochłania również nieprzyjemne zapachy oraz wykazuje działanie wzmacniające paznokcie. By usunąć zaczerwienienia można zrobić również maseczkę z ugotowanego (i rozgniecionego z łyżką oleju) kartofla – nałożyć ją na około 15 minut i spłukać. Jeśli z jakichś powodów po tych wszystkich zabiegach pielęgnacyjnych nasze dłonie nie będą pachniały zachęcająco, zawsze można wykorzystać odrobinę pasty do zębów (wmasować w dłonie i spłukać).

TAGI:Podgrzana oliwa, witaminy, siemię lniane, maseczki, peelingi, działanie wybielające.

PODZIEL SIĘ: