Maseczka z żółtka kurzego

Sucha skóra potrafi sprawiać problemy swoim posiadaczkom. Jest bardziej narażona na niekorzystne warunki atmosferyczne, może mieć tendencje do złuszczania się, łatwiej ją podrażnić czy uszkodzić. Jednocześnie trudno jest kupić naprawdę dobry preparat odżywiający i nawilżający. Sucha skóra potrafi być bowiem bardzo kapryśna. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem może być zrobienie prawdziwie „domowej” maseczki. I to na bazie ogólnodostępnego i wciąż niedrogiego (mimo ustawicznych podwyżek) składnika.

Maseczka na suchą skórę.

Maseczka z żółtka jaja kurzego – bo o niej mowa – jest przeznaczona właśnie do skóry suchej. Jej wykonanie wymaga nieco wprawy, jednak efekty są tego warte. Najpierw na twarz trzeba położyć gorący ręcznik (aby rozgrzać skórę), następnie można zaaplikować na nią świeże żółtko. Najtrudniejszą częścią jest jego pozostawienie na około pół godziny. Po wszystkim „maskę” zmywamy. Żółtko jaja może służyć zarówno do pielęgnacji skóry, jak i włosów. Ten drugi sposób jest o wiele popularniejszy (być może ze względu na łatwiejszą aplikację).

Przygotowanie maseczki.

Przy masce do włosów łączymy żółtko z kilkoma łyżkami jogurtu oraz sokiem z połowy cytryny – tak przygotowaną mieszankę nakładamy na około 20 minut na wilgotne włosy (które następnie owijamy folią spożywczą). Preparat pomaga odżywić włosy, sprawia że są lśniące, a dodatkowo zapobiega ich wysuszaniu i zamyka łuski włosów (co jest wskazane zwłaszcza w przypadku włosów farbowanych). Żółtko jest zatem wielofunkcyjnym składnikiem preparatów kosmetycznych, i choć jego aplikacja może być nieco kłopotliwa, to niedogodność ta jest niewspółmierna do efektów, które można uzyskać.

TAGI: Maseczka z kurzego jaja, żółtka kurze, skóra sucha, jogurt, sok z cytryny.preparaty na włosy.

PODZIEL SIĘ: