Naturalna pielęgnacja paznokci

Pielęgnacja paznokci wcale nie musi odbywać się w salonie kosmetycznym. Kompleksowe dbanie o paznokcie w domowym zaciszu wcale nie jest trudne. W dodatku można przy nim wykorzystać naturalne metody, i co istotne, osiągnąć optymalne rezultaty. Myśląc o wzmacniających paznokcie kuracjach nie sposób nie wspomnieć o właściwej diecie. Ważne, by dostarczać organizmowi niezbędnych witamin i mikroelementów, takich jak witaminy z grupy B, witaminę A (zawarte m.in. w szpinaku, zielonym groszku, marchwi, morelach, olejach roślinnych), żelazo (składnik brokułów, szpinaku, tymianku, pestek dyni, maku, kaszy gryczanej, fasoli szparagowej, brzoskwini), a także wapnia (nabiał, orzechy laskowe), białka (nabiał, soja, soczewica, fasola, mięso) oraz cynk (strączkowe rośliny, drób, otręby, kiełki pszenicy).

Samodzielne działanie.

Paznokcie można też wzmacniać od zewnątrz – stosując okłady, maseczki, a także inne produkty pielęgnacyjne. Większość z nich można wykonać samodzielnie (co stanowi zdecydowaną oszczędność, biorąc pod uwagę ceny preparatów z apteki czy drogerii). Przykładowo – właściwości regeneracyjne wykazuje oliwa z oliwek, w której 15 – 20 minutowa „kąpiel” korzystnie wpływa na stan paznokci. Aby poradzić sobie z łamliwą płytką można zastosować również kąpiel w wywarze z siemienia lnianego (zalanego szklanką wody i ugotowanego).

Metody naturalne.

Z kolei odżywka, na którą składają się woda różana, miód oraz nieco ciepłej wody, nakładana na kilkanaście minut, pozwala odzyskać paznokciom blask. Przy pomocy naturalnych metod można sobie poradzić również z problemami natury estetycznej – na pożółkłą płytkę można na przykład zaaplikować sok z cytryny, z kolei w wypadku rozdwojonej płytki dobrym rozwiązaniem będzie kąpiel w wywarze ze skrzypu polnego i oliwy z oliwek. Na co dzień warto oprócz tego pamiętać o zabezpieczaniu dłoni i paznokci przed kontaktem z chemikaliami.

TAGI:Pielęgnacja paznokci, kąpiele, samodzielnie wykonane produkty, maseczki, woda różana, rozdwojenie płytek.

PODZIEL SIĘ: