Maseczka z ogórka,

Ogórek to warzywo stosowane w kosmetyce już przez nasze babcie. Znane są przede wszystkim jego właściwości umożliwiające zredukowanie opuchlizny wokół oczu, czy rozjaśnienie przebarwień skórnych. Ogórki stanowią prawdziwą skarbnicę składników odżywczych – zawierają witaminy A, B, C i E (tzw. witaminę młodości), kwasy organiczne, enzymy, siarkę, a także sole mineralne. Z ogórków można przygotowywać różnego rodzaju kosmetyki, nie tylko maski, ale również toniki, kremy do twarzy.

Odczyn pH ogórka.

Jako, że odczyn pH tych warzyw jest taki sam, jak odczyn skóry, można go wykorzystywać do pielęgnacji przy każdym rodzaju cery. Producenci kosmetyków dawno już zauważyli, jak korzystnie na skórę wpływają ogórki. Ekstrakty i soki z tego warzywa mają zdolność łagodzenia podrażnień, zmiękczania skóry, ale także matują skórę, nadają jej świeży wygląd, tonizują. W domowych warunkach również łatwo jest wykorzystać pielęgnacyjne właściwości ogórka. Szczególnym powodzeniem cieszą się maseczki – do cery tłustej czy trądzikowej. Najprostsza formuła tego kosmetyku wymaga od nas jedynie posiekania warzywa na plasterki oraz nałożenia na twarz na około 10 – 20 minut (w zależności od potrzeb).

Domowe sposoby na maseczkę.

Można oczywiście zetrzeć ogórek na tarce, jednak nałożenie takiej maseczki jest bardziej kłopotliwe (wymaga zagęszczenia, inaczej spłynie). Zastosowanie ogórka w formie nieprzetworzonej jest doprawdy szerokie – można nimi redukować wspomniane już obrzęki, rozjaśniać przebarwienia, wybielać skórę. Warto spróbować ogórkowej pielęgnacji – zwłaszcza, jeśli cierpimy na kłopoty z tłustą cerą ze skłonnościami do wyprysków. Profesjonalne preparaty kosmetyczne, dające optymalne efekty, z pewnością są kilkanaście razy droższe niż miesięczny (a może nawet roczny) zapas maseczki z ogórków…

TAGI: Redukcja opuchlizny oczu, toniki, kwasy organiczne , enzymy, witaminy, domowa maseczka z ogórka.

PODZIEL SIĘ: