Kompres na opuchnięte oczy

Często zdarza się, że nie wyglądamy na swoje lata. Niestety – bywa, iż to niekoniecznie powód do radości. Wiele z nas boryka się bowiem z problemem postarzających „worków” pod oczami, cieni (kładących się na naszej urodzie), czy opuchniętych oczu – będących wynikiem nieprzespanych nocy, trosk, czy przemęczenia. Na szczęście z efektami zmęczenia (przynajmniej tymi wizualnymi) łatwo sobie poradzić, i to z pomocą domowych, niedrogich sposobów. Wiele z metod jest znana już od lat – co tylko potwierdza ich skuteczność.

Okład z ogórka.

Nie starzeje się między innymi okład z ogórka na opuchnięte powieki, wystarczy położyć plasterki tego warzywa na 10 minut. Efektem będzie nie tylko zniknięcie opuchlizny, ale i rozświetlona, wypoczęta skóra. Innym warzywem, które można wykorzystać jest stary, poczciwy ziemniak. Aplikacja i efekty przebiegają podobnie. Z domowej spiżarni można wykorzystać również schłodzony jogurt czy awokado (choć ten ostatni sposób jest nieco nowszy). Zabiegiem, który w większości znamy jeszcze z dzieciństwa jest natomiast kompres z ekspresowej herbaty. Warto wybrać rumiankową – zioło to ma bowiem właściwości kojące i ściągające.

Owoce i warzywa na okłady kosmetyczne.

Nie zaleca się natomiast wykorzystywania silnie aromatyzowanej czarnej herbaty, to może się skończyć podrażnieniem spojówek. Oczywiście torebki z herbatą muszą być wystudzone. Nakłada się je na około 15 minut, w tym czasie opuchlizna jest redukowana (naczynia włosowate obkurczają się pod wpływem ciepłego kompresu). Jeśli jednak nie mamy czasu na przygotowanie herbaty, krojenie w plasterki warzyw czy obieranie awokado – ratunkiem mogą okazać się kostki lodu. Wystarczy owinąć je bawełnianą chusteczką i takim okładem kilka minut masować opuchliznę. Zaś na przyszłość, lepiej dbać o to, by ilość snu była optymalna. W końcu ma to wpływ zarówno na nasz wygląd, jak i zdrowie (oraz samopoczucie).

TAGI: Opuchnięte oczy,okłady z ogórka, domowa spiżarnia, awokado, poczciwy ziemniak, wygląd , zdrowie.

PODZIEL SIĘ: