Co warto wiedzieć o ekologicznych kosmetykach do makijażu?

Co warto wiedzieć o ekologicznych kosmetykach do makijażu

Kosmetyki ekologiczne to dziś nie tylko pielęgnacja wysokiej jakości, która skutecznie zapobiega powstawaniu zmarszczek i dogłębnie nawilża skórę. Coraz więcej marek oferuje też ekologiczne kosmetyki do makijażu. Jak wygląda kwestia ich jakości? Co warto wiedzieć o ekologicznych kosmetykach do makijażu?

Cienie mineralne z glinką białą są lepiej napigmentowane

Jeśli szukasz dobrze napigmentowanych cieni do powiek o naturalnym składzie, to lepiej wybrać cienie mineralne na bazie białej glinki. Wiele prasowanych cieni bez bazy w postaci kaolinu ma tępą, suchą konsystencję. Na dodatek koncentracja pigmentu w ich przypadku pozostawia bardzo wiele do życzenia.

Ekologiczne szminki nawilżają usta

W sklepach można spotkać też ekologiczne szminki w wielu kolorach – fuksję, czerwień, nude, brzoskwinkę. Wiele z nich jest nie tylko świetnie napigmentowanych, ale też nawilżających. W przypadku takich kosmetyków makijaż ust nie tylko upiększa, ale też pielęgnuje.

Ekologiczny tusz do rzęs może uczulać

W drogeriach można spotkać ekologiczne tusze do rzęs. Bardzo często dobrze rozdzielają włoski, poprawiając ich widoczność dzięki właściwościom pogrubiającym. Pod względem jakości znajdują się na naprawdę wysokim poziomie. Musisz jednak pamiętać, że ekologiczne maskary zawierają naturalne olejki oraz ekstrakty, które mogą silnie uczulać. Jeśli po aplikacji tuszu oko zaczyna piec, a spojówka zaczyna być zaczerwieniona, musisz zmyć maskarę.

Ekologiczne fluidy często mają okrojoną kolorystykę

Tradycyjny fluid, który pokochały Polki, jest też dostępny w wielu markach ekologicznych. Jednak jego kolorystyka jest dość mocno okrojona. Firmy rzadko wypuszczają więcej niż 2-3 odcienie, z których żaden zazwyczaj nie jest specjalnie jasny.

Podkłady mineralne w proszku są dostępne w wielu odcieniach

Jeśli chcesz ukryć niedoskonałości skóry, a jesteś bladzioszkiem, sięgnij po podkład mineralny. Ten jest bardzo zdrowy dla twojej skóry i bezpieczny dla środowiska. Ponadto występuje w wielu odcieniach, dlatego z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Róże mineralne mają mocną pigmentację

Jeśli przyzwyczaiłaś się do róży drogeryjnych, to zapewne masz dość ciężką rękę przy ich nakładaniu. Prasowane róże ciężko są umiarkowanie napigmentowane, podczas gdy te mineralne przypominają niemal czysty pigment. W związku z tym warto nakładać je w niewielkich ilościach, by później najwyżej coś dołożyć.

PODZIEL SIĘ: