Algi

Popularność alg w kosmetyce tłumaczyć może również fakt, iż są one doskonale przyswajane przez ludzki organizm. Kosmetyki mogą zawierać zarówno algi w formie suszonej czy sproszkowanej, jak i ekstrakty z tych substancji. Warto zauważyć, że algi wykorzystywane w przemyśle kosmetycznym coraz częściej są uzyskiwane w laboratoriach.

Algi w kosmetyce. 

Algi nadają się do pielęgnacji każdego rodzaju cery. W szczególności są jednak zalecane jako składnik kosmetyków nawilżających oraz regenerujących do skóry dojrzałej, poprawiających ukrwienie i regulujących pracę gruczołów łojowych przy cerze tłustej i trądzikowej. Algi łagodzą podrażnienia skóry, działają przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie. Kosmetyki zawierające ekstrakty z alg pomagają oczyszczać skórę z toksyn, łagodzić stany zapalne, a także wygładzać powierzchnię naskórka i ujednolicać jego koloryt. Jak łatwo zauważyć, algi mają wszechstronne zastosowanie, nie tylko w rozwiązywaniu problemów natury estetycznej, ale również zdrowotnej. Morskie glony pomagają bowiem zwalczać objawy łuszczycy, trądziku zwyczajnego i różowatego, ułatwiają gojenie się blizn, rozstępów, a nawet wspierają walkę z cellulitem i nadmiarem tkanki tłuszczowej.

Składniki szamponów.

Algi można jednak znaleźć nie tylko w produktach do pielęgnacji skóry. Są także składnikami szamponów, odżywek oraz masek do włosów. Bogactwo odżywczych substancji w składzie czyni je wszechstronnymi środkami. Poza kosmetykami zawierającymi algi można zdecydować się na liczne zabiegi proponowane przez profesjonalne studia kosmetyczne. Lecznicze właściwości alg łączy się często z oddziaływaniem błota morskiego i eterycznych olejków. Kompleksowe działnie ma na celu stymulację odnowy biologicznej organizmu, złagodienie stresu, detoksykację. Możemy zdecydować się na wiele rodzajów zabiegów, m.in. : peelingi algowe ciała, masaże kremami z algami, kąpiele w kapsułach z algami. W pielęgnacji twarzy stosuje się maseczki algowe.

TAGI: Regeneracja skóry, natura estetyczna,trądzik, łuszczyca, odżywki, peeling, algi.

PODZIEL SIĘ: