Zalety kosmetyków ekologicznych

Codzienna pielęgnacja i troska o urodę w zgodzie z naturą? Tak, to możliwe. Wystarczy wybrać odpowiednie preparaty wchodzące w skład tzw. ekologicznych kosmetyków, aby móc cieszyć się zdrową, czystą i naturalnie piękną skórą.
Intensywny wzrost zainteresowania naturalnymi kosmetykami przyszedł w ślad za globalną polityką proekologiczną. Dla jednych to nieodzowny element przyjętej ideologii, dla innych świadomy wybór kosmetyków wolnych od tablicy Mendelejewa. Niezależnie od motywów działania podczas zakupu, faktem jest, że ekologiczne kosmetyki to korzyści zarówno dla zdrowia i urody nas samych, jak i ukłon w stronę otaczającego nas środowiska.
Skupiając się na zaletach kosmetyków przygotowanych z naturalnych składników, można wymienić przede wszystkim:
1. Mniejsze ryzyko wystąpienia podrażnień i reakcji uczuleniowych, niż w przypadku standardowych, zawierających sztuczne dodatki preparatów pielęgnacyjnych do ciała i twarzy.
2. Wybierając kosmetyki zawierające dodatek ziół i roślin leczniczych, można zmniejszyć dolegliwości, tj. atopowe zapalenie skóry, nadmierna suchość skóry, czy łojotok.
3. Zdecydowana większość ekologicznych kosmetyków jest bezwonna, lub posiada subtelny i naturalny zapach, co dla wielu osób jest zaletą.
4. Pewność, że przy uprawie składników roślinnych nie stosowano pestycydów, ani sztucznych nawozów.
5. Brak testów prowadzonych na zwierzętach.
Bio-kosmetyki są cenione za swoje wyjątkowe właściwości pielęgnacyjne, jednak nigdy nie należy z góry zakładać, że stosowanie ich nie wywoła reakcji alergicznej. Chociaż są o wiele zdrowsze dla organizmu człowieka niż „chemiczne” środki, przed użyciem nowego i dotychczas niestosowanego preparatu zaleca się, staranne sprawdzenie jego składu. Tylko w ten sposób można się upewnić, czy nie zostały do niego dodane substancje, które mogą wywoływać podrażnienia w indywidualnych przypadkach.

PODZIEL SIĘ: