Minerały z morza martwego

Współcześnie w kosmetyce szczególnym powodzeniem cieszą się składniki pozyskiwane z Morza Martwego. Zbiornik ten cechuje największe na świecie zasolenie wody. Wokół Morza Martwego występują wyschnięte obszary, i to z nich wydobywa się czarne błoto oraz sole krystaliczne – cenione kosmetyczne surowce.

Zawartość minerałów.

Czarne błoto jest substancją, która zawiera wiele minerałów, oddziałujących na regenerację komórek skóry. Błoto ma wszechstronne zastosowanie – wspomaga kurację przeciwstarzeniową, eliminuje łojotok, trądzik, głęboko oczyszcza i jednocześnie nawilża skórę. Błoto można wykorzystywać również jako składnik wspomagający walkę z cellulitem, odchudzanie. Dodatkowo czarne błoto może stanowić składnik kosmetyków do włosów.

Sole kosmetyczne.

Sole krystaliczne wydobywane z Morza Martwego stanowią z kolei składnik regenerujący skórę, ułatwiający procesy gojenia się ran, nawilżający i odmładzający. Sole morskie mają także pozytywny wpływ na funkcjonowanie gospodarki hormonalnej, metabolizmu, obiegu krwi w organizmie. Jakie konkretnie minerały można znaleźć w tych dwóch substancjach? Są to między innymi: magnez (antyalergiczny środek na skórę, stymulujący syntezę białek i usprawniający metabolizm komórek), potas (wspomagający walkę z łuszczycą), brom (o właściwościach przeciwzapalnych, stymulujących odnowę komórek skóry, ale także relaksujących), sód (łagodzący skurcze mięśni); jod (poprawiający funkcjonowanie tarczycy, korzystnie oddziałujący na proces metabolizmu w skórze), wapń (regulujący przepuszczalność komórek skóry, normalizujący różnicowanie się ich). Sól z Morza Martwego zawierająca naturalne minerały jest znana z leczniczych właściwości takich chorób jak łuszczyca, egzema, trądzik, atopowe zapalenie skóry oraz schorzenia stawów.

TAGI: Morze martwe, sole morskie, minerały,właściwości lecznicze, metabolizm komórek, synteza białek.

PODZIEL SIĘ: